11 hialurono rūgšties privalumų jūsų veidui ir kūnui

11 hialurono rūgšties privalumų jūsų veidui ir kūnui

Hialurono rūgštis yra cukrus, kuris natūraliai yra organizme, įskaitant odą, akis ir sąnarius. Pagrindinė hialurono rūgšties funkcija yra aprūpinti šias kūno vietas drėgme. Hialurono rūgštis vaidina svarbų vaidmenį odos drėkinime. Žmonėms senstant, jų odos drėgmė mažėja, todėl kai kurie žmonės pasirenka papildomai vartoti hialurono rūgštį ir produktus su ja (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai). Tai gali būti geriamųjų papildų, odos kremų (veido kremas, kūno ir veido kremai), serumų ar net injekcijų forma. Šiame straipsnyje pateikiama 11 įrodymais pagrįstų hialurono rūgšties privalumų jūsų veidui ir kūnui. Straipsnyje taip pat paaiškinsime, kaip dažnai žmogus gali vartoti hialurono rūgštį, aptarsime jo rūšis ir galimą šalutinį poveikį.
 1. Drėkina odą
Daugelis žmonių naudoja hialurono rūgšties produktus (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) savo odai drėkinti. Žmonės gali vartoti hialurono rūgštį kaip papildą arba naudoti kaip kremą (veido kremas, kūno ir veido kremai). Hialurono rūgštis ir jos turintys produktai (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) gali drėkinti odą ir pagerinti gyvenimo kokybę tiems žmonėms, kurių oda yra sausa.
Viename 2014 m. tyrime dalyvavo moterys, kurios ant odos tepė hialurono rūgšties turinčius produktus: losjoną, serumą ir kremą (veido kremas, kūno ir veido kremai). Tyrimo rezultatai parodė, kad po 8 savaičių naudojimo skirtingų tipų odos drėkinimas padidėjo iki 96%.
 1. Padeda užgyti žaizdoms
Hialurono rūgštis ir jos produktai (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) padeda odai palaikyti drėgmę ir padeda audinių regeneracijos procesams, susijusiems su žaizdų gijimu.
Vienas 2016 m. tyrimas parodė, kad hialurono rūgšties tepimas ant odos (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) gydant žaizdas gali padėti sumažinti uždegimą ir reguliuoti audinių atstatymą.
 1. Išlygina odos tekstūrą
Kai žmogus patiria odos pokyčius ar atsiranda problemų susijusių su oda, tai gali turėti neigiamą poveikį jo emocinei būklei ir socialiniam gyvenimui. Su šiomis bėdomis ypač galite susidurti senstant.
Senesnis tyrimas parodė, kad hialurono rūgštis ir jos produktai (veido kremas, kūno ir veido kremai) gali padėti sušvelninti žmogaus odą ir padidinti odos elastingumą.
 1. Senėjimo stabdymas
Apie 50% visos organizmo turimos hialurono rūgšties yra odoje. Šiam kiekiui sumažėjus, pavyzdžiui, galbūt dėl UV spindulių poveikio, gali atsirasti raukšlių. Hialurono rūgštis ir jos turintys produktai (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) gali žymiai sumažinti raukšlių gylį ir padidinti odos stangrumą bei elastingumą.
Viename 2014 m. tyrime dalyvavo moterys, kurios 8 savaites du kartus per dieną vartojo hialurono rūgštį. Tyrimas parodė, kad raukšlių gylis sumažėjo iki 40%, o odos stangrumas ir elastingumas padidėjo iki 55%, palyginti su dalyvėmis, kurios nenaudojo hialurono rūgšties.
 1. Malšina sąnarių skausmus
Jūs galite gali gauti hialurono rūgšties injekcijas į sąnarius gydymo tikslais, kad ši rūgštis padėtų juos „sutepti“.
Viena 2017 m. apžvalga apėmė skirtingus gydymo derinius žmonėms, sergantiems osteoartritu, kurie patiria sąnarių skausmą ir uždegimą. Tyrimas parodė, kad derinant hialurono rūgštį su vaistais, skirtais šiems simptomams gydyti, pvz., nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo ar kortikosteroidais, gali padidėti šių gydymo būdų efektyvumas.
 1. Lengvina dermatito (egzemos) sukeliamus simptomus
Hialurono rūgštis ir jos turintys produktai (veido kremas, serumai, putos, kūno ir veido kremai) gali padėti palengvinti lengvos ar vidutinio sunkumo egzemos simptomus.2011 m. atlikto tyrimo dalyviai teigė, kad putų formos hialurono rūgšties produktai buvo malonesni naudoti ir palengvino egzemos simptomus labiau nei keramido turintis emulsinis kremas.
 1. Kovoja su dantenų ligomis
Vienoje 2016 m. sisteminėje apžvalgoje buvo teigiama, kad vietiškai naudojama hialurono rūgštis gali atlikti pagrindinį vaidmenį pooperacinėje žmonių, kuriems atliekamos odontologinės procedūros, priežiūroje.
Hialurono rūgštis gali padėti išgydyti žaizdas. Tai taip pat gali turėti teigiamą poveikį žmonėms, sergantiems dantenų ligomis ir burnos opomis.
 1. Lengvina padidėjusio skrandžio rūgštingumo, refliukso simptomus
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) yra dažna būklė, sukelianti tokius simptomus kaip padidėjąs skrandžio rūgštingumas ir rėmuo.
Vienas 2017 m. tyrimas parodė, kad hialurono rūgšties papildai, vartojami kartu su skrandžio rūgštį slopinančiais preparatais, padėjo pagerinti žmonių, sergančių neerozine refliukso liga (GERL rūšimi) simptomus.
 1. Ramina išsausėjusias akis
Akyse yra didelė hialurono rūgšties koncentracija. Todėl akių lašai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, gali padėti gydyti akių sausumo sukeltus simptomus.
2019 m. atliktas tyrimas parodė, kad geriamosios ir vietinio veikimo hialurono rūgšties formų derinys sumažino dalyvių sausų akių sukeltus simptomus.
 1. Gydo makšties sausumą
Makšties sausumas dažnai pasireiškia moterims po menopauzės. Tai gali turėti įtakos moterų gyvenimo kokybei.
Vienas 2016 m. tyrimas parodė, kad hialurono rūgšties kremo ir estrogeno kremo derinys padėjo sumažinti makšties sausumo sukeltus simptomus. Tyrėjai taip pat pažymėjo, kad hialurono rūgštis visgi buvo veiksmingesnė sudedamoji dalis iš šių dviejų. Taigi žmonės, kurie negali naudoti hormoninio gydymo, pvz., Estrogeno kremo, gali naudoti tik hialurono rūgšties preparatus, kad palengvintų varginančius simptomus.
 1. Apsaugo nuo šlapimo pūslės skausmo
Yra įrodymų, kad hialurono rūgšties įvedimas į šlapimo pūslę per kateterį gali padėti sumažinti kai kuriuos skausmingo šlapimo pūslės sindromo sukeltus simptomus. Tačiau visgi nėra įrodymų, kad geriamieji papildai skatintų gamintis pakankamai hialurono rūgšties šlapimo pūslėje ir  kad galėtų turėti kokį nors poveikį šlapimo pūslei.
Ar galima hialurono rūgštį naudoti kiekvieną dieną?
Kaip dažnai žmogus gali naudoti hialurono rūgštį, priklausys nuo jos rūšies. Paprastai žmogus gali naudoti odos priežiūros produktus (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai), kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties du kartus per dieną, tačiau būtina perskaityti instrukciją, nes produktai (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) yra skirtingi.
Tipai
Hialurono rūgštis yra įvairių formų (veido kremas, serumai, putos, kūno ir veido kremai, tabletės, injekcijos).
Geriamoji hialurono rūgštis
Hialurono rūgšties tabletės buvo veiksmingos gydant keletą problemų, įskaitant:
 • odos drėkinimas ir raukšlių mažinimas
 • sąnarių skausmas
Žmonės turėtų pasikalbėti su savo gydytoju ar kitu sveikatos priežiūros specialistu prieš vartodami bet kokius papildus, nes jie gali sąveikauti su kitais jų vartojamais vaistais.
Vietinio poveikio (vartojama ant odos) (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai)
Vietinio poveikio hialurono rūgštis gali būti šių formų:
 • kremai (veido kremas, kūno ir veido kremai)
 • losjonai
 • serumai
 • putos
Hialurono rūgštis ir jos produktai (veido kremas, serumai, putos, kūno ir veido kremai) gali padėti padidinti odos drėgmės lygį ir sumažinti senėjimo požymius.
Injekcinė hialurono rūgštis (injekcijos)
Kadangi organizmas natūraliai gamina hialurono rūgštį, tikimybė, kad žmogui kils alerginė reakcija nuo hialurono rūgšties preparatų, yra maža. Todėl injekcinė hialurono rūgštis gali būti naudojama įvairiai. Jos panaudojimas gali būti medicininės ir kosmetinės paskirties. Vienas iš hialurono rūgšties kosmetinės paskirties produktų yra užpildai, įskaitant veido ir lūpų užpildus. Gydytojas dermatologas suleidžia hialurono rūgšties į lūpas, kad jos atrodytų putlesnės.
Šalutiniai poveikiai
Žmonės, reguliariai vartojantys hialurono rūgštį ir jos produktus (veido kremas, serumai, putos, kūno ir veido kremai), paprastai praneša apie labai nedaug galimų šalutinių poveikių. Tikriausiai taip yra todėl, kad organizmas natūraliai gamina hialurono rūgštį, o tai reiškia, kad alerginių reakcijų rizika yra maža.
Viename 2012 m. tyrime dalyvavo tiriamieji, kurie 12 mėnesių vartojo geriamąją hialurono rūgštį. Jie informavo, kad visiškai jokių šalutinių poveikių nepastebėjo.
Injekcijos
Seniau išleistas straipsnis visgi pažymėjo, kad injekcinė hialurono rūgštis gali sukelti neigiamą poveikį organizmui. Tačiau šis poveikis dažniausiai atsiranda dėl pačios injekcijos, o ne dėl hialurono rūgšties. Neigiamas šalutinis poveikis gali būti:
 • skausmas
 • mėlynės
 • paraudusi oda
 • niežulys
 • patinimas
Nėštumas ar žindymas
Moterys, kurioms yra leidžiamos hialurono rūgšties injekcijos, turėtų pasikalbėti su savo prižiūrinčiu gydytoju, jei planuoja pastoti arba maitina krūtimi. Šiuo metu nėra pakankamai įrodymų, rodančių hialurono rūgšties poveikį vaisiui ar naujagimiui.
Santrauka
Žmonės gali žinoti apie hialurono rūgšties, kaip odos priežiūros priemonių (veido kremas, serumas, kūno ir veido kremai) sudedamosios dalies, naudą, bet gali nežinoti apie jos universalumą. Hialurono rūgšties papildų ar vietiškai naudojamų produktų (veido kremas, serumai, kūno ir veido kremai) naudojimas gali padėti žmonėms išlaikyti jaunatvišką išvaizdą ir įveikti daugelį senėjimo požymių. Tačiau tai taip pat gali padėti gydyti kai kurias būkles ar ligas, tokias kaip makšties sausumas ar sąnarių skausmas. Prieš pradėdami vartoti papildus, turėtumėte pasitarti su prižiūrinčiu gydytoju. Taip pat turėtumėte įsitikinti, kad bet kuris specialistas, teikiantis hialurono rūgšties injekcijas, yra registruotas atitinkamose tokią veiklą prižiūrinčiose įstaigose ir turi  šį darbą dirbti leidžiančią licenciją.
#veido kremas, #veido kremai, #hialurono rūgštis.
https://www.medicalnewstoday.com/articles/hyaluronic-acid-benefitshttps://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27280412/https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5585914/

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti