Glicerinas - jaunystės ir sveikatos eliksyras Jūsų odai

odos priežiūra, sausa oda -

Glicerinas - jaunystės ir sveikatos eliksyras Jūsų odai

Glicerinas – tai vienas populiariausių ingredientų kosmetikos produktuose, ypač vertinamas dėl savo odos drėkinimo savybių. Įprasta odos priežiūros rutina retai apsieina be šio ingrediento, įskaitant kūno losjonus, kremus sausai odai, kremus nuo raukšlių ar kremus brandžiai odai.

 

Taigi, kodėl glicerinas toks naudingas mūsų odai?

Pasak dermatologų, glicerinas turi 4 pagrindines savybes.

 1.     Glicerinas drėkina sausą odą.
 2.     Glicerinas pagerina odos paviršiaus būklę, tuom užtikrindamas efektyvią odos apsauginę funkciją mūsų vidaus organams.
 3.     Glicerinas apsaugo nuo odos sudirginimų arba palengvina odos atsistatymą po kontakto su jais.
 4.     Glicerinas gali pagreitinti odos gijimo procesą po įvairių mechaninių odos pažeidimų.

Ar glicerinas nėra kenksmingas?


Kas yra glicerinas?

Glicerinas (taip pat žinomas glicerolio pavadinimu) yra natūralus riebalų komponentas. Ši cheminė medžiaga randama tiek gyvūninės kilmės produktuose, tiek daržovėse.

Glicerinas yra itin naudingas odos priežiūrai, nes jis padeda odai įsisavinti vandenį iš aplinkos ir iš odos priežiūros priemonių. Būtent šis ingredientas kremuose sausai ir brandžiai odai padeda užtikrinti intensyvų odos drėkinimą ne tik odos paviršiuje, bet ir gilesniuose jos sluoksniuose.

Kaip geriausiai vartoti produktus su glicerinu?

Glicerino veikimo principas yra labai paprastas – jis padeda odai įsisavinti vandenį iš artimiausio drėgmės šaltinio. Dermatologai pastebi, kad glicerinas geriausiai drėkina odą, kai yra naudojamas patalpose su drėgnu oru, po odos prausimo (ar odos prausimo metu), taip pat naudojant gliceriną kartu su odos losjonais, kurių sudėtyje yra didelis procentas vandens (pavyzdžiui rožių vanduo). Tada glicerinas padeda odai įsisavinti vandenį iš šių šaltinių.

Kokiuose produktuose galima rasti glicerino?

Kremuose brandžiai odai

Kuo vyresnė mūsų oda, tuo sunkiau jai sekasi išlaikyti drėgmę. Taip yra todėl, kad odos senėjimas skatina natūralių odos riebalų nykimą. Būtent šie riebalai padeda „užrakinti“ vandenį odos ląstelėse, taip užtikrindami odos elastingumą ir sveiką drėgmę. Būtent todėl kremai brandžiai odai pirmiausia susitelkia į odos drėkinimą, taip pagerindami odos elastingumą ir lėtindami raukšlių atsiradimą.

Kremuose nuo raukšlių

Paprastai kremų nuo raukšlių sudėtyje galima rasti hialurono rūgšties. Ši rūgštis atlieka intensyvią odos drėkinimo funkciją, ko pasekoje oda tampa elastingesnė ir sulėtina raukšlių susidarymo procesą. Tačiau kai kuriuose odos kremuose nuo raukšlių taip pat galime rasti glicerino, kuris dar labiau suaktyvina sausos odos drėkinimą ir prisideda prie odos priežiūros.

Kremuose sausai odai

Drėkinamieji kremai sausai odai dažniausiai turi glicerino. Tai yra vienas populiariausių veido kremų ir losjonų ingredientų pasaulyje. Sausos odos priežiūrą gali apsunkinti išoriniai veiksniai, tokie kaip saulė, vėjas ar šaltis. Taigi kremai su glicerinu sausai odai turėtų būti įtraukiami į odos priežiūros rutiną ištisus metus.

Kūno losjonuose ir dušo želė

Glicerinas yra dažnai naudojamas viso kūno odos drėkinimui. Todėl tai populiarus ingredientas kūno losjonuose, dušo kremuose ar kūno prausikliuose. Šios priemonės yra rekomenduojamos naudoti dušo patalpoje (dėl didelės oro drėgmės, kuri padeda glicerinui drėkinti odą). Kai kurios dušo želė priemonės taip pat turi nedidelį kiekį glicerino, padedančio odai įsisavinti dušo vandenį.

Rankų kremuose

Nors rankų kremai gali būti skirtingų tipų (drėkinamasis, maitinamasis, apsaugantis nuo aplinkos poveikio), nemažai šių kremų sudėtyje turi glicerino. Šis ingredientas padeda rankų odai išlikti elastingai ir apsaugo nuo suskilinėjimo bei kitų mechaninių pažeidimų. Užtikrindami gerą odos būklę rankų kremai taip pat apsaugo mūsų organizmą nuo bakterijų ir virusų, kurie galėtų įsiskverbti per pažeistą ar sutrūkinėjusią odą.

 

Taigi, glicerinas yra itin populiarus ingredientas daugelyje odos priežiūros priemonių. Jis yra itin naudingas sausos, brandžios ar sudirgintos odos priežiūrai ir pamėgtas daugelio dermatologų. Štai kodėl rekomenduojame įsigilinti į kosmetikos produktų sudedamąsias dalis, kai renkatės veido kremą, kūno losjoną ar dušo želė. Ypač jei kenčiate nuo odos išsausėjimo ar praleidžiate ilgą laiką šaltame ore ar saulės atokaitoje.

Paskelbė Aušrinė Vaičiūtė

 


25 komentarai (-ų)

 • Gretis

  Puikios priemonės. 🙂 Tinklaraščio temos idomios, profesionaliai pateikta informacija, kuri naudinga kiekvienoms moterims. ❤️

 • Krystyna

  Nuoširdingos rekomendacijos❤️❤️❤️❤️

 • Super produkcija. Rekomendacijos.

  Super, rekomeduoju.

 • Aušrinė

  Puikios priemonės! Pačios didžiausios rekomendacijos! ;)

 • Gabija

  Daug naudingos informacijos, būtų šaunu išbandyti.

Rašyti komentarą

Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti