Odos priežiūra RSS

alergija, atopinis dermatitas, egzema, kontaktinis dermatitas, neurodermitas, sausa oda, stresas -

Kenčiate nuo niežėjimo, odos uždegimų, pastebėjote, jog atsirado egzema, tačiau žinote, jog tai nėra alergija? Staiga veidrodyje pamatėte daugiau raukšlių, tačiau savo priežiūros rutinos niekaip nepakeitėte? Daugeliu atvejų, net ir gydytojai neranda odos problemų priežasties. Daug atliktų tyrimų rodo, kad priežastis dažnai slypi mūsų gyvenimo būde. Šiai dienai žinome, jog posakis ,,oda kaip sielos veidrodis” turi pagrindą. Oda ir psichikos sąsaja šiandien yra visa mokslo šaka: psichodermatologija. Stresas yra dažna niežulio ir kitų odos problemų priežastis.

Skaityti daugiau

odos priežiūra, sausa oda -

Drėkinamasis veido kremas veikia kaip apsauginis odos barjeras, išlaiko ją pridrėkintą ir sveiką. Nors kartais kyla painių klausimų dėl drėkinamojo veido kremo poreikio, dauguma ekspertų rekomenduoja jį naudoti kasdien. Be tinkamos mitybos ir streso valdymo, Mayo Clinic teigia, jog „drėkinamasis veido kremas, kuris atitinka jūsų odos tipą ir leidžia odai atrodyti bei jaustis švelniai“, yra būtina jūsų odos priežiūros dalis.

Skaityti daugiau

odos priežiūra, sausa oda -

Odos paraudimas atsiranda dėl kraujotakos padidėjimo, kuris gali būti dėl tam tikrų ligų ar būklių bei vaistų. Kai į odos plotą, pavyzdžiui, skruostus, priteka daugiau kraujo, kraujagyslės išsiplečia. Šis kraujo kiekio padidėjimas suteikia odai „paraudimo“ efektą. Dėl padidėjusios kraujotakos galite jausti šilumą aplink kaklą, viršutinę krūtinės dalį ar veidą.

Skaityti daugiau

odos priežiūra -

Psoriazė sukelia tokius simptomus kaip pleiskanojanti, sausa ar niežtinti oda. Psoriazės visiškai išgydyti negalima, tačiau nustačius provokuojančius veiksnius, vartojant vaistus ir keičiant gyvenimo būdą galima suvaldyti ligą bei pagerinti gyvenimo kokybę.

Skaityti daugiau

odos priežiūra -

Kas yra kuperozė, kuperozinė oda?
Couperose“ yra prancūziškas žodis, reiškiantis lėtinį uždegiminį odos sutrikimą dar vadinama „rožine“. Terminas „kuperozinė oda“ kartais vartojamas apibūdinti odai, kuriai būdingi rožinės spalvos požymiai. Kuperozė yra lėtinė uždegiminė odos liga ir dažniausiai pasitaikanti šviesios odos žmonėms. Kuperozė dažniau pasitaiko žmonėms, kurių oda ganėtinai plona ir jautri.

Skaityti daugiau