Odos priežiūra RSS

Rankų plovimas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tai ne tik padeda palaikyti asmeninę higieną, bet ir apsaugo nuo bakterijų, virusų ir taip sumažina galimybę užsikrėsti ar perduoti infekcijas. Tačiau dažnai plaunant rankas, oda sausėja, pleiskanoja ir gali net parausti. Kaip to išvengti?

Skaityti daugiau

Odos paraudimas atsiranda dėl kraujotakos padidėjimo, kuris gali būti dėl tam tikrų ligų ar būklių bei vaistų. Kai į odos plotą, pavyzdžiui, skruostus, priteka daugiau kraujo, kraujagyslės išsiplečia. Šis kraujo kiekio padidėjimas suteikia odai „paraudimo“ efektą. Dėl padidėjusios kraujotakos galite jausti šilumą aplink kaklą, viršutinę krūtinės dalį ar veidą.

Skaityti daugiau

Psoriazė sukelia tokius simptomus kaip pleiskanojanti, sausa ar niežtinti oda. Psoriazės visiškai išgydyti negalima, tačiau nustačius provokuojančius veiksnius, vartojant vaistus ir keičiant gyvenimo būdą galima suvaldyti ligą bei pagerinti gyvenimo kokybę.

Skaityti daugiau

Kas yra kuperozė, kuperozinė oda?
Couperose“ yra prancūziškas žodis, reiškiantis lėtinį uždegiminį odos sutrikimą dar vadinama „rožine“. Terminas „kuperozinė oda“ kartais vartojamas apibūdinti odai, kuriai būdingi rožinės spalvos požymiai. Kuperozė yra lėtinė uždegiminė odos liga ir dažniausiai pasitaikanti šviesios odos žmonėms. Kuperozė dažniau pasitaiko žmonėms, kurių oda ganėtinai plona ir jautri.

Skaityti daugiau

Kas yra egzema?
Egzema yra būklių, dėl kurių jūsų oda yra tarsi užsidegusi arba sudirgusi, grupė. Labiausiai paplitęs tipas yra atopinis dermatitas arba atopinė egzema. „Atopinis“ reiškia asmens polinkį sirgti alerginėmis ligomis, tokiomis kaip astma ir šienligė. JAV egzema paveikia apie 10–20 % kūdikių ir apie 3 % suaugusiųjų ir vaikų. Dauguma vaikų ją išauga iki 10-ojo gimtadienio. Kai kuriems žmonėms visą gyvenimą simptomai tai išnyksta tai vėl atsiranda. 

Skaityti daugiau