Odos ligos RSS

dilgelinė -

Dilgelinė yra odos reakcija, kuri pasireiškia kaip bėrimas, pasižymintis niežuliu, paraudimu ir patinimu. Dilgelinės atsiradimą gali sukelti įvairūs veiksniai, tokie kaip alerginės reakcijos maistui, vaistams ar kitoms medžiagoms, fizinis kontaktas, saulės spinduliai, šaltis, karštis ar patiriamas stresas.

Skaityti daugiau

pigmentinės dėmės -

Pigmentinės dėmės yra mažos odos dėmės, kurios tamsėja ir apskritai gali atsirasti bet kurioje kūno vietoje. Jos labai dažnai atsiranda ant rankų ir dilbių, taip pat ant veido, nes šios sritys dažniausiai yra veikiamos saulės. Pigmentinės dėmės yra skirtingo intensyvumo ir atsiranda ne tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ir jauniems žmonėms. Apsauga nuo saulės yra geriausia priemonė, apsauganti nuo pigmentinių dėmių atsiradimo.

Skaityti daugiau

nudegimas saulėje -

Tas, kas yra kada nors nudegęs saulėje, žino, kad oda parausta, niežti ir gali nemaloniai skaudėti. Po kurio laiko oda pradeda luptis. Tiek aprašymų, bet kas yra nudegimas saulėje medicininiu požiūriu? Į šiuos ir įvairius kitus klausimus, įskaitant tai, kaip galima išvengti nudegimo saulėje ir kokį poveikį jis gali turėti kūdikiams ir vaikams, rasite toliau.

Skaityti daugiau

aknė, inkštirai, spuogai -

Kas padeda nuo spuogų ir kas jie yra? Net ir praėjus brendimo laikotarpiui daugelis žmonių kenčia nuo spuogų. Spuogai - ne tik jaunos odos problema. Spuogai gali atsirasti bet kuriame amžiuje. Tačiau tinkama odos priežiūra gali išspręsti šią problemą.

Skaityti daugiau

dermatitas, egzema, psoriazė -

Kas yra psoriazė?

Psoriazė yra lėtinė, nepagydoma odos liga, kuri pasireiškia stipriu odos pleiskanojimu ir paraudusiomis uždegiminėmis vietomis.

Psoriazė gali paveikti įvairias kūno dalis ir jos pasireiškimas yra labai individualus. Dažniausiai paveikiamos kūno dalys yra:

  1. Sąnariai
  2. Galvos oda
  3. Nugara ir krūtinė
  4. Nagai
  5. Kojos ir rankos

Skaityti daugiau