Kaip išlaikyti stangrią odą?

odos priežiūra, sausa oda -

Kaip išlaikyti stangrią odą?

Senatvė reiškia geriau pažinti save, suprasti ir susitaikyti su savo vieta pasaulyje, išmokti nuolankumo, malonės ir išminties pamokų, kurių gali išmokyti tik gyvenimo metai.

Senėjimas taip pat reiškia kūno, ypač veido ir odos, pokyčius.

Gali prireikti šiek tiek prisitaikyti, kad atrastumėte sveiką požiūrį į raukšles, senatvines dėmes ir nusilpusią odą. Galiausiai gera savijauta senstant priklauso nuo perspektyvos, o ne nuo naminių priemonių ar klinikinio gydymo.


Niekas negali visiškai sustabdyti laikrodžio, tačiau yra prevencijos strategijų ir klinikinių sprendimų, kaip sutvirtinti odą. Šiame straipsnyje aptarsime, kodėl oda suglemba, taip pat keletą būdų, kaip spręsti suglebusios odos problemas.

Kodėl oda suglemba, kuo svarbu kolagenas

Kolagenas yra gausiausias organizmo baltymas. Jis palaiko odos struktūrą ir sudaro jungiamąjį audinį tarp raumenų ir kaulų.

Jūsų kūnas natūraliai gamina kolageną, tačiau su amžiumi šio svarbaus baltymo (kolagenas)  gamyba mažėja. Dėl to jūsų oda tampa mažiau elastinga ir pradeda ryškėti raukšlės.

Mažėjant natūraliam kolageno kiekiui, mažėja ir natūralus riebalų kiekis gilesniuose odos sluoksniuose. Po odos sluoksniais lieka neužimtos vietos, todėl oda gali nukristi arba suglebti ten, kur anksčiau buvo stangri.

Dėl kitų gyvenimo būdo veiksnių raukšlės gali atsirasti anksčiau. Jei esate linkę į raukšles, tai dažniausiai lemia genetika. Kiti veiksniai, galintys prisidėti prie ankstyvų raukšlių atsiradimo, yra šie:

  • rūkymas
  • dažnas ultravioletinių A (UVA) ir ultravioletinių B (UVB) spindulių poveikis
  • itin didelis svorio kritimas arba priaugimas
  • daug perdirbtų maisto produktų turinti mityba

Namų priemonės

Kai pradėsite skaityti apie namines priemones nuo suglebusios odos, galite pastebėti, kad dauguma priemonių yra orientuotos į prevenciją, o ne į raukšlių panaikinimą. Kad iš tikrųjų atstatytumėte ankstesnę odos išvaizdą, kur kas veiksmingesnės yra klinikinės ir biure atliekamos procedūros.

Vis dėlto, norint išvengti odos suglebimo, geriausia yra siekti kaupiamojo poveikio. Rūpinkitės savo oda kaip gyvenimo būdu, įskaitant metimą rūkyti ir apsaugą nuo saulės.

 


Rašyti komentarą