Rankų odos priežiūra ir glicerino nauda: sveikos, gražios rankos net ir dažnai jas plaunant

Rankų odos priežiūra ir glicerino nauda: sveikos, gražios rankos net ir dažnai jas plaunant

Rankų plovimas yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Tai ne tik padeda palaikyti asmeninę higieną, bet ir apsaugo nuo bakterijų, virusų ir taip sumažina galimybę užsikrėsti ar perduoti infekcijas. Tačiau dažnai plaunant rankas, oda sausėja, pleiskanoja ir gali net parausti. Kaip to išvengti?

 • Muilas, skystas muilas ar dezinfekavimo priemonė? Pasirinkite tinkamas priemones

 • Muilas yra cheminis produktas, kuris pašalina nešvarumus ir bakterijas nuo odos paviršiaus. Jis veikia dėl savo cheminės sudėties, kuri apima riebalų rūgštis, šarmą ir kitas medžiagas. Riebalų rūgštys ir šarmas suskaido nešvarumų riebiuosius sluoksnius ir sudaro emulsiją, kuri nuplauna nešvarumus nuo odos paviršiaus. Be to, muilas padeda sumažinti vandens paviršinį įtempimą, taigi vanduo lengviau prasiskverbia per nešvarumų sluoksnį. 

  Šarminis muilas turi daugiau kaip 7 pH,  o rūgštinis - mažiau kaip 7 pH. Per dažnas šarminio muilo naudojimas gali pažeisti natūralią odos rūgšties apsauginį barjerą ir sukelti odos sausumą bei dirginimą.

  Skystas muilas dažniausiai turi švelnesnę sudėtį (neutralų pH) skirtingai nei kietieji muilai, kurių didžioji dauguma yra pagaminti iš riebiosios rūgšties ir šarmo. Skystiems muilams dažnu atveju nereikia šių stiprių cheminių medžiagų. Be to, jis gali turėti drėkinamųjų medžiagų ir kitų ingredientų, kurie padeda išlaikyti odą sudrėkintą ir minkštą.

  Dezinfekcinių priemonių pagrindinė sudedamoji dalis yra alkoholis, kuris gali sukelti odos sausumą ir dirginimą. Naudojant per dažnai dezinfekcines priemones gali atsirasti ir alerginės reakcijos: odos paraudimas, niežėjimas, dilgčiojimas ir egzema.

 • Tinkamas rankų plovimas. Vandens temperatūra

 • Rankų plovimas karštu vandeniu ne tik sausina odą, bet ir gali sukelti kraujagyslių išsiplėtimą, jų susilpnėjimą. Drungnas vanduo yra geriausias pasirinkimas rankų plovimui, nes jis nesukelia neigiamo poveikio odai. Taip pat svarbu žinoti, kad rankas reikia plauti bent 20 sekundžių.

 • Po plovimo kruopščiai nusausinkite rankas

 • Drėgnos rankos yra palanki aplinka bakterijoms ir virusams, kurie gali lengvai plisti. Jei rankos nėra gerai nusausintos, tai gali padidinti infekcijų perdavimo riziką, sausumą, pleiskanojimą. Taip pat rankšluosčiu nusausintos rankos lengviau sugeria drėgmę, pavyzdžiui, rankų kremą.

 • Tinkamas rankų kremas. Glicerino nauda

 • Rankų kremas yra svarbus odos priežiūros produktas, kuris užtikrina odos drėgmę ir minkštumą. Jis apsaugo odą nuo išorinių veiksnių, tokių kaip vėjas, saulė, šaltis ir kt. Rankų kremai, kurių sudėtyse yra glicerino, efektyviai palaiko drėgmę, elastingumą odoje. Kai kurie glicerino turintys rankų kremai gali pagerinti odos atspalvį. Taip pat rankų kremų, turintys glicerino, apsaugo rankas nuo išorinių veiksnių.

  Eubos Sensitive Hand Repair & Protection rankų kremas praturtintas natūraliais ingredientais, tokiais kaip avokadų aliejus, alyvuogių aliejus. Šie ingredientai yra gerai žinomi dėl savo drėkinančių ir minkštinančių savybių. Kremas yra lengvas, neapsunkina odos, greitai įsigeria, todėl nepalieka jokio riebalų sluoksnio ant odos paviršiaus.

  Eubos Urea 5% rankų kremas yra skirtas labai sausoms, suskeldėjusioms ir labai jautrioms rankoms. Jo sudėtyje yra avokadų aliejaus, glicerino ir pantenolio, kurie pasižymi intensyviu drėkinimu, apsauga ir greitu poveikiu. Eubos Urea 5% rankų kremas yra be alergenų ir puikiai tinka jautriai, egzema sergančiai odai.

  1, 2, 3 ir 4 - sveika rankų oda!

  Taigi tam, kad rankų oda būtų sveika ir gerai prižiūrėta: naudokite švelnesnės sudėties muilus, plaukite rankas drungnu vandeniu, kruopščiai jas nusausinkite ir nepamirškite jų palepinti rankų kremu.

   

  Parengta pagal internetinius šaltinius.


  23 komentarai (-ų)

  • Inga

   Kasdien labai reikalingos priemonės.

  • Viktorija

   Labai naudingti patarimai 🫶🏻

  • Jasanta

   Geros priemones

  • Dovilė

   Super priemonės!

  • Dalia

   Patys geriausi atsiliepimai, rekomenduoju

  Rašyti komentarą

  Turėkite omenyje, kad prieš paskelbiant komentarus, jie turi būti patvirtinti